0

  Час роботи з 9 до 19 / Доставка Новою Поштою

  Доставка здійснюється Новою Поштою

  0 0 грн
  Кошик

  Португалія (Portugal)


  Історія практично всіх європейських вин тісно пов'язана з Римською Імперією. Саме ця велика держава вплинула на виноробство майбутніх грандів - Іспанії, Франції та Італії. Закладені в ті часи основи створення напоїв і сьогодні з успіхом використовуються майстрами-виноробами європейських виробників. У Португалії з періодом Риму пов'язаний період розквіту та поширення виробництва вина. Першими виноградну лозу в країну завезли фінікійці ще в 6 столітті до нашої ери. Тож римлянам не довелося дивувати португальців чимось новим, а лише, так би мовити, відточити вміння місцевих виноробів, надати їм особливого самобутнього характеру. І на той час, коли в середині 12 століття Португалія вже стала окремою державою, її вина вже були добре відомі по всій Європі. Країна продавала свої напої в королівські та аристократичні будинки Великої Британії, Франції, Німеччини, Австрії, Росії.
  Цікаво, що вирощують виноград переважно в горах, у північній частині Португалії. Покриті виноградниками схили, щедро освітлюються теплим сонцем, тут немає холодних вітрів, і клімат чудово підходить для визрівання запашних соковитих ягід. На півдні країни практично не зустрінеш виноградників, там розкинулися зелені оливкові гаї та пшеничні поля. Такий розподіл території склався багато століть тому, коли частина Португалії (саме її південь) був при владі арабів. Їхнє віросповідання забороняло вживання вина, і тому виноград був викорінений. Але, ось на півночі країни, особливо в регіоні річки Дора, в областях Дао, Віньо Вереде, Рібатеж, Байррада, Алентежу процвітало виноробство. Століттями відточувалася майстерність, з'являлися нові особливі сорти винограду. Слава про португальські вина гриміла вже далеко за межами Європи. Вино з Португалії було бажаним гостем у країнах Америки та Азії. І найвідомішими напоями цієї країни стали легендарні портвейн та мадера.
  І буде не зайвим сказати кілька слів про ці прекрасні напої. Як свідчить історія, портвейн з'явився десь у 17-18 столітті, коли вина почали масово експортувати до Великої Британії. Під час транспортування морем напої часто псувалися, не доїжджаючи до порту. І для того, щоб зберегти вино, до нього почали додавати бренді. Таке кріплене вино стало дуже популярним у багатьох країнах і вже багато століть є візитною карткою Португалії. Портвейн буває різним, його відрізняють за смаком, кольором, часом витримки та ароматом. Найдорожчі напої мають солідний вік і надзвичайно насичений червоно-рубіновий колір і смак. Історія появи на світ іншого знаменитого вина Португалії – мадери, також пов'язана з морем. Бочки з вином так довго перебували в гарячих трюмах і в умовах морської хитавиці, що прийшовши в порт, торговці замість звичайного вина виявили зовсім новий цікавий напій. Назва вино отримало на честь красивого острова Мадера, де вирощують особливі сорти винограду, з яких і роблять найкращу мадеру. Португальські вина поділяють на чотири класи. Столові – це найпростіші та найпоширеніші напої, а вищий клас DOC мають лише дев'ятнадцять вин, до них входять мадера та портвейн. Крім того, можна купити португальські вина десертні, молоді, кріплені, сухі, ігристі, червоні, білі, рожеві та зелені. До речі, останні зелені вина не менш популярні, ніж відомі портвейн і мадера. Їх люблять за свіжий яскравий смак із легкими кислими нотками. Магазин елітної спиртової продукції «Елітошка» пропонує Вам купити чудове португальське вино. У нашому каталозі представлені напої від відомих винних виробників – Quinta та Ramos Pinto.

   

  Замовте зворотний дзвінок і ми зателефонуємо Вам найближчим часом